You are here

Kablio / koto patikra

PATIKRINKITE SVARBIAUSIUS TILTINIO KRANO KOMPONENTUS, AR NĖRA NUOVARGIO POŽYMIŲ

Krano apatinio bloko agregatą sudaro daug svarbių komponentų, kurie per kiekvieną kėlimo ciklą yra veikiami apkrovų ir įtempių. Nors kablys gali neišlaikyti dėl perkrovų ar mechaninio kablio pažeidimo, kabliai dažniausiai neišlaiko dėl kaupiamojo nuovargio. Šie gedimai dažniausiai kyla dėl nuovargio sukelto plyšimo kablio kote. Kablio kotą, kuris perneša apkrovą į kablio bloką, bloko korpuse palaiko sukamasis guolis ir kiti mechaniniai komponentai, kurie nematomi, jei agregatas nėra išardytas.

Jei kotas neišlaiko dėl nuovargio, gali būti, kad nematysite jokio išankstinių įspėjamųjų ženklų. Neišlaikymas dėl nuovargio priklauso nuo apkrovos, įtempimo lygio ir kėlimo ciklų skaičiaus. Sunkioms technologinės apkrovos, naudojimo pokyčiai, perkrovos, sena įranga ir žemiau kablio esančių kėlimo įrenginių naudojimas yra veiksniai, kurie gali prisidėti prie kaupiamojo nuovargio.

Neardomieji bandymai atliekant krano kablių patikras

„Konecranes“ naudoja įvairius patikrintus neardomuosius bandymo metodus, pavyzdžiui, dažų prasiskverbimą, magnetines daleles ir magnetinę gumą; šie metodai papildo vizualinę patikrą ir matavimus, kurie paprastai atliekami kablio patikros metu. Svarbiausia yra tai, kad apatinis blokas yra visiškai išardomas. Tada svarbiausi komponentai ištiriami kartu su kablio kotu, kuriame pasitaiko dauguma nuovargio sukeltų gedimų.