You are here

Krano ir talės reduktorių patikra

Pavarų dėžės patikra

Krane yra nemažai esminių komponentų: sukabintuvai, kablių blokai, kablių kotai, vieliniai lynai, po kabliu esantys įrenginiai, pavarų dėžės ir kt. Kartais prireikia išsamesnio šių komponentų įvertinimo, nes įprastinių patikrų ir prevencinės priežiūros nepakanka. 

Daugelyje šalių yra nustatytos taisyklės, pagal kurias reikalaujama patikrinti atidarytas pavarų dėžes. Peržiūrėkite savo vietos taisykles ir originalaus gamintojo reikalavimus: čia bus nurodyta, kaip dažnai reikia tikrinti pavarų dėžę. Arba kreipkitės pagalbos į vietinį „Konecranes“ techninės priežiūros filialą.

Pavarų dėžės gedimas

Sudėtingomis sąlygomis arba ilgai eksploatuotuose kranuose gali atsirasti kaupiamasis nuovargis ir kitų neigiamų savybių. Esant ekstremalioms sąlygoms, pavarų dėžė gali sugesti ir sukelti skaudžias pasekmes – nukristi krovinys. Siekiant užtikrinti atitikties reikalavimus ir dėl bendros saugos, rekomenduojame atlikti pavarų dėžės patikrą ir įvertinti tiltinio krano pavarų ir susijusių komponentų būklę.

„KONECRANES“ SIŪLO DVIEJŲ TIPŲ PAVARŲ DĖŽIŲ PATIKRAS:

Pavarų dėžės patikra

Kvalifikuotas specialistas apžiūrės pagrindinius komponentus ir įvertins priežiūros ir patikrų istoriją, kad gautų informacijos apie jūsų krano naudojimą. Inspektorius paprastai endoskopu patikrina alyvos lygį ir pavarų dėžės vidų bei pavarų paviršius. Gali būti paimtas alyvos mėginys laboratorinei analizei: tiriama, ar nėra sudegusios alyvos, metalo dalelių ir kitų galimai veikimo problemas nurodančių simptomų. Įprastinę pavarų dėžės patikrą galima atlikti bet kuriuo metu, ypač jei įtariama, kad yra kilę krano pavarų dėžės problemų. Nustačius trūkumų, gali būti rekomenduojama atlikti išsamią pavarų dėžės patikrą ir tolesnę analizę.

Išsami pavarų dėžės patikra

Atliekant išsamią patikrą, pavarų dėžė išmontuojama ir vidaus komponentai išbandomi naudojant neardomųjų bandymų metodiką, pavyzdžiui, dažų prasiskverbimą ir magnetinę gumą. Išsamią pavarų dėžės patikrą rekomenduojama atlikti, jei įranga naudojama ilgiau nei 10 metų, sudėtingomis sąlygomis ir ciklinėms operacijoms. Taip pat ši patikra rekomenduojama pavaroms, kuriose naudojami ploni ratlankiai arba privirinti stipinai, įrangai, kuri naudojama ne pagal pradinę paskirtį, kritinius procesus atliekantiems kranams ir įrenginiams su nežinoma istorija. Atlikus tokią patikrą galima aptikti nusilpimą arba smulkių trūkumų, kurių negalima įžvelgti plika akimi, tačiau netvarkomi jie gali sukelti problemų ateityje.

Pavarų dėžės patikrą suplanuokite jau šiandien

Vidaus pavarų komponentai paprastai nėra vertinami atliekant periodines ir kitas atitikties patikras. Susisiekite su artimiausiu „Konecranes“ techninės priežiūros filialu ir jau šiandien susitarkite dėl pavarų dėžės patikros.