You are here

Pramoninis internetas

„Konecranes“ vizija – įrenginius papildyti išmaniosiomis funkcijomis, naudojantis jomis stebėti įrenginių būklę ir sujungus juos į tinklą sekti realiuoju laiku taip užtikrinant didesnį saugumą ir našumą.

Ketvirtoji pramonės revoliucija: pramoninis internetas

Pramoninio interneto pagrindą sudaro jutiklių, renkančių ir analizuojančių duomenis konkrečiais tikslais, sekos. Veikdami kartu jie pasiekia tokį efektyvumą, kokio dar visai neseniai nebuvo galima įsivaizduoti.

Didžiąją žmonijos istorijos dalį produktyvumas, o kartu ir gyvenimo lygis, augo labai pamažu. Pramonės revoliucija prasidėjo maždaug prieš 200 metų, gamyboje pradėjus naudoti mechanizmus. Žmonių ir gyvūnų raumenų jėgą pakeitė mechaninė galia. Antroji pramonės revoliucija prasidėjo 1870 m., kai JAV Ohajo valstijos Cincinačio mieste įsikūrusioje mėsos perdirbimo įmonėje pirmą kartą buvo įrengta konvejerio juosta ir prasidėjo masinė gamyba, kuriai būdingas darbo pasidalijimas ir elektros naudojimas. Gamybos procesų automatizavimas prasidėjo XX a. aštuntojo dešimtmečio viduryje, o dabar pasaulis žengia į naują – pramoninio interneto – erą. Kai kas tai vadina ketvirtąja pramonės revoliucija, arba „Industry 4.0“.

Pramoniniu internetu yra vadinamas įrenginių su į tinklą sujungtais jutikliais ir programine įranga integravimas tarpusavyje. Jis apima ne tik visapusę pasaulinės pramonės transformaciją, bet paveikia ir daugelį kasdienio gyvenimo aspektų, įskaitant būdus, kuriais daugelis iš mūsų atliekame savo darbus. Pramoninis internetas paskatins daugelio pramonės šakų, tokių kaip aviacijos, geležinkelių transporto, energetikos, naftos ir dujų pramonės bei sveikatos priežiūros, augimą ir efektyvumą. Net pačiose įvairiausiose ir atokiausiose pasaulio vietose gali padidinti ekonomikos augimą, padėti sukurti daugiau ir geresnių darbo vietų bei pakelti pragyvenimo lygį.

Trys pramoninio interneto matmenys

Pramoninis internetas suderina ankstesniųjų revoliucijų pasiekimus: mašinos, įrenginiai ir tinklai yra pramoninės revoliucijos palikimas, o kompiuterijos, informacijos ir ryšių sistemų naujoves atnešė daug vėlesnė interneto revoliucija.

Pramoninio interneto branduolį sudaro trys elementai
Išmanieji įrenginiai: naujais būdais, naudojant pažangius jutiklius, valdiklius ir programinę įrangą, sujungia mašinas, įrenginius, įrangą ir tinklus.
Patobulinta analizė: siekiant suprasti, kaip veikia įrenginiai ir didesnės sistemos, naudojamos tokios priemonės kaip analizė, prognozavimo algoritmai, automatizavimas ir gilios medžiagų savybių bei elektrotechnikos žinios.
Dirbantys žmonės: neatsižvelgiant į laiko apribojimus sujungiami bet kurioje vietoje: pramonės gamyklose, biuruose, ligoninėse ar kelyje esantys žmonės ir taip sudarant galimybes kartu kurti išmanesnes konstrukcijas, operacijas, techninę priežiūrą, užtikrinti aukštesnės kokybės paslaugas ir geresnę saugą.

Išmanieji prietaisai, įrenginiai, įranga ir tinklai susiejami su vietoje dirbančiais ir keliaujančiais žmonėmis ir atveria naujas galimybes optimizuoti procesus ir padidinti našumą ir efektyvumą. Keičiasi konkurencinė pusiausvyra, todėl likusi pramonės dalį priversta greitai keistis ir prisitaikyti, jei nori išlikti. Šio proceso sparta skirtinguose pramonės sektoriuose bus skirtinga, bet poveikis ekonomikai vis didės.

Pramoninis internetas dabar. Interneto forumas apie tai, kaip pramoninis internetas pakeis pakrovimo ir iškrovimo darbų pasaulį.